12 sie 2011

Namiętność – Lauren KateDługo wyczekiwana przez tysiące fanów w Polsce i na świecie. Trzecia część bestsellerowej już serii Upadli, nareszcie pojawiła się na regałach polskich księgarni - w prawdzie w innych krajach ukazała się kilka miesięcy temu, ale warto było czekać. Wciągająca i nie podobna do poprzednich ani w calu.

Rosja, Włochy, Anglia, Tahiti, Tybet, Francja, Ameryka Środkowa, Izrael, Chiny, Egipt. Wszystko w kilka godzin. Niemożliwe? Dla Luce jak najbardziej możliwe. W pogoni za prawdą dotyczącą jej odmienności w obecnym życiu, dziewczyna raz za razem przechodzi przez Głosicieli do czasów swoich poprzednich wcieleń.  Zaniepokojeni przyjaciele i zdesperowany Daniel, wyruszają w podobną podróż, tylko że ma ona charakter bardziej ratunkowy. Wszystko wydawałoby się banalne, ale… Tak, nawet tym razem jest jakieś „ale”. Luce po kilku podróżach zaczyna pomagać dziwny stwór, który przybiera postać gargulca. Z przymrożeniem oka każe nazywać się Bill, jest tajemniczy i wydaje się, że to on realizuje swój plan, a nie Luce.

Podczas pobytu we Francji, Bill pokazał, trochę zagubionej już Luce, „trzy de”. Wydaje się, że to nic takiego, ale to nie taki całkiem zwykły trój wymiar. Dziewczyna, tylko chwytając za rękę swoje poprzednie wcielenie, zostaje wchłonięta przez jej ciało. Może czuć to, co Luce z obecnego okresu czasu, pokierować jej życiem tak jak jej się żywnie podoba. Jednak, gdyby zrobiła coś nie tak, może zmienić przyszłość do tego stopnia, że jej współczesna wersja przestanie istnieć, na dodatek nic o tym nie wiedząc. Coraz bardziej zrozpaczony Daniel cały czas jest krok za Luce. Pojawia się kilka minut lub godzin po tym jak dziewczyna rusza kolejnym Głosicielem. Idąc radą „Wagi”, postanawia przewidywać gdzie pojawi się ukochana i próbuje ją złapać w jednym z jej wcieleń.

Spotkanie z samym Szatanem, przekroczenie bram Nieba i Piekła - to tylko nieliczne atrakcje przewidziane dla pary wiecznych kochanków. Ale przecież to nie problem. I tak w każdym życiu Luce wybierze Daniela - tak jak on zawsze wybierał ją.

Każda kolejna część serii jest lepsza. Namiętność, jako trzecia z Upadłych, podniosła poprzeczkę pani Kate już dość wysoko. Ogromnym plusem jest to, że co drugi rozdział należy tylko i wyłącznie do Daniela. Tak, tak, tak! Wreszcie się doczekałam. Coś czego bardzo brakowało mi w poprzednich częściach, wreszcie pojawiło się w powieści. Dzięki takiemu podziałowi dowiadujemy się dużo, dużo więcej na temat życia i miłości Luce i jej Upadłego Anioła. Świat według Daniela rzuca nowe światło na wydarzenia, przestajemy subiektywnie patrzeć przez pryzmat uczuć i wydarzeń związanych z Luce.

Kolejnym nie powiem, że małym plusem, jest zachowanie oryginalnych okładek serii. Wystarczy popatrzeć na nie i już chce się kupić książkę. Chyba, że tylko ja tak mam, ale to możemy pominąć (uwielbiam te piękne, długie, czarne suknie z gorsetami).Teraz jednak czas na wady, przecież żadna książka nie jest idealna. Co się najbardziej rzuca w oczy? Prawie całkowity brak postaci drugoplanowych. Cała książka jest poświęcona Luce, jej poprzednim wcieleniom i Danielowi. Z tłumu przeszłych ludzi nie wyróżnia się nikt. Jedynie Bill, który podróżuje z Lucindą, jako postać z drugiego planu, ma jakąś osobowość i wygląd.

Namiętność jest naprawdę wartą polecenia książką. Dlatego też, jeśli jesteś już po Upadłych i Udręce, a nie przeczytałeś jeszcze 3. części… to co robisz jeszcze przed komputerem?! Biegnij do najbliższej księgarni i zaopatrz się w nową książkę pani Kate. Zachęcam!


Recenzja do części 2: "Udręka" >>KLIK<<

Tytuł: Namiętność
Autor: Lauren Kate
Wydawnictwo: MAG
Seria: Upadli (#3)
Ilość stron: 432
Ocena: 5.5/6


Książkę dostałam od wydawnictwa
 
za co bardzo, bardzo dziękuję :)4 komentarze:

 1. Wysoka ocena, i to kolejna pozytywna recenzja więc z chęcią sięgnę:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Już czytałam ;) Dla mnie najlepsza z całej dotychczasowej trylogii, a do tego nadała całej tej historii większy sen i...co tu będę dużo mówić - kocham historie o podróżach w czasie !

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna przyciągająca okładka i zachęcająca recenzja sprawia, że mam ogromna ochotę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tom świetny, najlepszy z całej serii, autorka się popisała ;)

  OdpowiedzUsuń